WT Prag: Drašković “ukrao” titulu Limanu, Pirot eliminisan u polufinalu!

0
alleksandar ratkov-olimpijske igre-srbija-liman
(FOTO: FIBA 3x3)

Ovog vikenda održan je i masters u Pragu, na kom je učestvovalo tri srpska tima.

Nešto ranije, Ralja je nakon kvalifikacija eliminisana u grupnoj fazi, a drugog dana takmičenja – Pirot je tigao do polufinala, gde je eliminisan od Limana, koji je na kraju izgubio u finalu od Džede, pa se našao na drugom mestu.

Pa, krenimo redom i pogledajmo kako je sve izgledalo drugog dana takmičenja.

ČETVRTFINALA

U prvom polufinalu sastali su se Liman i Marijampole, a naš tim slavio je rezultatom 21:19.

Uvodni minut prvog četvrtfinalnog duela bili su prilično neefikasni, nakon čega je usledila dvojka Kilijana, za prvo vođstvo Limana. Srpska ekipa je u ovom duelu imala ulogu velikog favorita, te su uigranim akcijama napadali Litvance, koji su pritom brzo ušli u problem sa faulovima.

Nakon tri i po minuta igre, Liman je imao +4, međutim, ekipa Marijampole se nije povlačila, te je usledila rezultatska klackalica. Ipak, sredinom duela, srpska ekipa je došla do velikih 11:5, te je bilo pitanje rezultata kojim će trijumfovati. Kilijan i Vasić su vodili srpsku ekipu u nastavku, te je razlika konstantno rasla.

U finišu, Liman je popustio u ofanzivi i omogućio rivalu da se vrati u igru. Prišli su Litvanci od 19:13, na poen zaostatka, ali je Stojačić postavio konačnih 21:19.

(FOTO: FIBA3x3)

U drugom četvrtfinalu sastali su se Pirot i Antverp, a posle veliek borbe i produžetka, naš tim je slavio rezultatom 21:19.

Od početka meča vodila se velika borba, a do prve prednosti stigao je tim Antver. Njihov nalet prekinuli su Vuković i Dragović, ali je Pirot u prvim minutima zaostajao za dva ili tri poena.

Međutim, nove poene dodatli su Vuković i Bjelica, a prvu prednost Pirota doneo je Dragović na sedam minuta do kraja meča. Borba se i te kako rasplamsala, imao je Pirot i +3, ali je Antverp i to stgao da izjednači.

Na samo dva i po minuta do kraja, Antverp je u potpunosti preokrenuo rezultat i poveo sa 18:14, pa se činilo da je pitanje pobednika praktično rešeno. Ipak, nisu se naši momci predavali, pa su poenima Bjelice i Dragovića stigli do izjednačenja.

Pogodio je Dragović sa distance samo desetak sekundi do kraja, Antvero je pogrešio u narednom napadu i ušli smo u produžetak. Ali, nismo mnogo čekali na razvoj i kraj meča.

Tačku na utakmicu stavio je Bjelica pogotkom sa distance, te je Pirot slavio sa 21:19 i plasirao u polufinale, gde ih je već čekao Liman.

POLUFINALE

Bolji u polufinalu bili su basketaši Limana, koji su slavili rezultatom 21:14. Iako na prvi pogled deluje kao ubeldjiva pobeda, na terenu se vodila velika borba.

Poveli su Limanci na startu, ali je Pirot brzo preokrenuo i dvojkom Rašića stigao do prednosti od 7:4. U narednih nekoliko minuta smenjivali su se poeni na obe strane, a nakon ukradene lopte Limana usledio je i faul Vukovića, što je Vasić znao da kazni pogotkom sa linije penala. Uz dvojku Ratkova, a potom i Stojačića, Liman je uspeo a se odlepi” na 11:8.

Spustio je Dragović taj zaostatak na samo jedan poen, ali ne zadugo. Ponovo su usledili poeni Ratkova i Vasića, a uz mnogo bolju igru pod košem nije im bilo teško da dođu do lakih poena.

Još jednom je Dragović uspeo da smanji zaostatak na samo poen razlike, ali je uzvratio Kilijan pogotkom sa distance. Do kraja meča Limancima je otalo samo da rutinski priveu meč kraju, što su i uradili.

FINALE

U finalu – Liman nije imao sreće, Džeda je bila bolja i zasluženo slavila 20:15, te ponela titulu šampiona Praga.

Od starta je Džeda kontrolisala utakmicu i održavala prednost od nekoliko poena, iako je brzo ušla u problem sa faulovima. Sjajnu rolu imao je i srpski basketaš Nemanja Drašković, koji je ubacio nekoliko važnih poena i praktično prelomio ovaj meč.

Pokušavao je Kilijan da vrati šutevima sa distance, ali ovo definitivno nije bio njegov dan, pa je tim iz Saudijske Arabije upisao siguran trijumf.

Na kraju, Aleksandar Ratkov i Stefan Stojačić meč su završili sa po pet poena, Mihailo Vasić je dodao četiri, a Nebojša Kilijan jedan poen.