Liman sa prve, Branković odveo Ub u četvrtfinale

0
liman-džeda-finale
Liman sa prve pozicije u četvrtfinale (FOTO: FIBA3x3)

Basketaši Limana sa prve pozicije u grupi A nastaviće takmičenje na završnom, finalnom mastersu u Džedi, dok je Ub obezbedio prolaz sa druge pozicije. Odlučujući duel u grupi bio je očekivano između srpskih ekipa, koji je Liman okrenuo u finišu i košem Stefana Kojića, došao do prvog mesta.

U četvrtfinalu, Liman će igrati sa drugoplasiranom ekipom grupe C, dok Ubljane očekuje duel sa najbolje plasiranim timom iste grupe.

Kroz istoriju ranijih okršaja, umeo je Ulanbator da namuči Limance. Rezultatski, Liman je brzo stigao do tri poena prednosti, ali nije bilo nimalo lako. Prva polovina duela prekidana je čestim prekršajima, a oba tima nisu bila uspešna sa distance. Liman je prednost stekao i držao iskusnim potezima u reketu. U nastavku, ekipa iz Mongolije je igrala poena za poenom, te su ostali u igri do poslednjeg minuta. Vasić je sa penala približio Liman trijumfu, ali je Ulanbator na dva minuta do kraja prišao na -2. Kojić, pa potom i ponovo Vasić su bili sigurni sa penala, te je Liman poveo sa 19:14. Do kraja, za konačnih 20:16, pogodio je Ratkov.

U prvih 30 sekundi duela sa Ubom, Limanci su napravili tri prekršaja. To se i nije previše odrazilo na igru. Na prodor Pašajlića, odgovorio je Stefan Stojačić, dok je zakucavanjem Strahinja vratio +1 za Ub. Popović je duel otvorio pogotkom sa distance, te je Ub imao sve raspoložene igrače. Liman je kao i uvek bio odličan u igri pod košem, te su iskoristili priliku i prepolovili prednost Ubljana, 6:4. Vratili su +4 nakon skoka Brankovića i ukradene lopte Popovića, Pašajlić nije grešio. Prodori novajlije Uba bili su sjajan odgovor na čvrstu odbranu, dok je Liman konačno pogodio sa distance, Ratkov je produžio neizvesnost.

ub-džeda-finale
(FOTO: FIBA3x3)

Nedostajali su iskusnijoj srpskoj ekipi poeni Stojačića, ali su zato bili odlični u timskoj igri u reketu. Na tri minuta do kraja, Kojić je sa penala i potpuno vratio Liman, 14:14. Već u sledećem napadu, Limanci su preuzeli prednost košem Vasića. Branković je nakon prekršaja bio polovičan, te je Stefan Stojačić iskoristio brz prodor za 16:15. Deseti prekršaj Limana, poslao je Strahinju na “crtu”, za 17:16. Iskusno je Liman igrao kada se lomilo, pa je Kojić bez većih problema izjednačio. I dalje su obe ekipe imale problema u šutu sa distance, a na minut do kraja, +1 Uba je čuvao Branković. Vasić je ipak bio nadmoćniji ispod koša, za 19:18, izjednačio je Strahinja, a koš odluke pripao je Kojiću.  Imao je Ub priliku u zadnjim sekundama, ali sa prvog mesta u eliminacionu fazu je prošao Liman, 20:19.

Uvodni minuti poslednjeg duela grupe A, bolje su otvorili igrači ekipe iz Mongolije i poveli sa 5:1. Dva minuta kasnije, Ub je preko Pašajlića i Brankovića uneo neizvesnost. Ubrzo Stojačić je pogodio za izjednačenje, dok je Popović sa penala doneo poen prednosti Ubljanima, 11:10. Tek sredinom duela, Ub je uspeo da se rezultatski odvoji, nakon dvojke Brankovića, 15:13.  Ipak, imao je i Ulanbator spremne šutere, te je ubrzo ponovo bio egal. Kada se lomio rezutlat, za Ub je pogađao Branković, dok je konačnih 21:16 postavio Stojačić sa penala.