WT Debrecin: Liman u četvrtfinalu, Mr. Robot ponovo na terenu!

liman
Liman (FOTO: FIBA 3x3)

Čekanju je konačno kraj – basket nam se vratio. Iznenadna pauza doprinela je tome da se dodatno uželimo našeg omiljenog sporta, ali sada se konačno vratio i to na velika vrata.

Basketaši Limana opravdali su ulogu jednog od glavnih favorita i nakon dva meča u grupnoj fazi plasirali su u četvrtfinale Mastersa u Debrecinu.

U prvom meču, Liman je je pobedio Grac sa 21:20, dok je u drugoj današnjoj utakmici bio bolji od Humpoleca sa 21:11.

Kada je u pitanju prva utakmica, Limanci su je dobro otvorili i na startu poveli sa 3:0. Uzvratili su basketaši Graca, pa smo u narednih nekoliko minuta gledali neizvesnu utakmicu, ali uvek uz prednost Limana.

Novosađani su takođe bili odlični pod košem, tačnije Vasić koji je koristio svaku priliku, ali su igrači Graca našli rešenje za blok i na četiri minuta do kraja približili se na samo poen zaostatka.

I završnica meča protekla je u istom ritmu, na svaku Limanovu iole povećanu prednost, Grac je imao odgovor, a na minut i 20 sekundi do kraja pogotkom sa distance, Grac je stigao i do prvog vođstva na utakmici.

Ne zadugo, Kojić je odgovorio na isti način i doneo 20:19, a potom je usledio i novo izjednačenje 20:20.

Odgovornost je preuzeo povratnik na teren, Stefan Stojačić i pogotkom doneo 21:20, a ujedno i pobedu svojoj ekipi.

U prvoj utakmici najefikasniji bio je Stefan Kojić, koji je dao 13 poena, Mihailo Vasić je imao četiri, Stefan Stojačić dodao je tri, a Aleksandar Ratkov jedan poen. Ono što je posebno zanimljivo jeste da su Limanci posle dužeg vremena igrali u svom standardnom sastavu.

Iako su se nedavno pojačali Milanom Kovačevićem, u Debrecinu smo imali priliku da gledamo i Stefana Stojačića i Aleksandra Ratkova, koji su imali problema sa povredama prethodnih meseci.

I drugi rival je savladan – Humpolec je pobeđen sa 21:11, pa se Liman našao na prvom mestu Grupe A.

(FOTO: FIBA 3×3)

U drugu utakmicu Limanci su u šli znatno opuštenje i rasterećenije, a to je rezultiralo velikom prednošću od 6:1 već na startu. Razigrali su se srpski basketaši i pogađali sa svih pozicija, a je izgledalo kao da se poigravaju sa svojim protivnicima.

Sredinom meča stigli su i do dvocifrene prednosti, kada je Stojačić bio precizan na liniji penala za velikih 15:5.

Na taj način pitanje pobednika je praktično rešeno, pa im je ostalo samo da utakmicu privedu kraju.Humpolec je već bio u problemu sa faulovima, pa su Limanci imali “olakšan” posao pošto su šutirali i slobodna bacanja.

Dvojka Kojića donela je Limanu 20:9, a tačku na utakmicu stavio je Vasić pogotkom pod košem za konačnih 21:11.

Liman je tako zauzeo prvo mesto u Grupi A, a u četvrtfinalu će igrati protiv drugoplasirane ekipe iz Grupe C.