Novi Sad preko Šakiaia do polufinala, sledi Riga

0
Dušan bulut foto: FIBA 3x3

Basketaši Novog Sada opravdali su ulogu favorita i ostvarili plasman u polufinale završnog turnira sezone, koji se održava u japanskom gradu Utsunomiya. U četvrtfinalnom duelu aktuelni svetski šampion pobedio je ekipu Šakiai sa 21:14.

Od prvog minuta utakmice vodila se velika borba na terenu, ređao se poen za poenom, a basketaši Novog Sada su već posle tri i po minuta stigli do šestog faula. To nije kaznio Uzupis, koji je bio neprecizan na liniji penala, te je rezultat i dalje bio izjednačen. Uspeli su Novosađani sredinom meča da odu na +2 pošto je Savić ostao sam na liniji 6,75 i poentirao, da bi sa iste pozicije bio precizan i Bulut za 11:8.

Još jednom je Bulut pokazao zašto važi za jednog od najboljih svetskih basketaša. Proradio je njegov šut kada je bilo najpotrebnije i sa dve nove dvojke odveo na Novi Sad na sigurnih 16:9. Prednost je potvrdio Savić pogotkom sa linije penala, ali se basketaši Šakiaia nisu predavali. Vezali su dva poena, ali i stigli do osmog faula. To je kaznio Ivošev, koji je oba puta bio precizan, a tačku na utakmicu stavio je upravo Ivošev sa dva nova pogotka za konačnih 21:14 i plasman u polufinale.

Najefikasniji u ovom meču bio je Tamaš Ivošev, koji je upisao sedam poena, Dušan Domović Bulut i Marko Savić dodali su po šest, dok je Dejan Majstorović ubacio dva poena.

U borbi za finale, Novosađani će se sastati sa  trenutno prvoplasiranom ekipom, Rigom, koja je u četvrtfinalu eliminisala Liman.