Zemun bez medalje: Eliminacija u poslednjim sekundama

0

Basketaši Zemuna neće biti u prilici da osvoje novu titulu svetskog šampiona, pošto su na finalnom turniru, koji se održava u Japanu upisali dva poraza u grupnoj fazi i eliminisani iz daljeg takmičenja.

Nedostajalo je malo sreće Zemuncima, pošto su u prvom meču poraženi od aktuelnog svetskog šampiona, Novog Sada, i to u produžetku, da bi u drugom duelu Grupe A u poslednjim sekundama ispustili prednost koji su imali nad ekipom Princeton.

Drugi meč Grupe A doneo nam je srpski derbi i reprizu finala iz 2017. godine. Posle velike borbe i produžetka, Novi Sad je uspeo da savlada Zemun sa 19:17 i zadrži mogućnost za plasman u četvrtfinale turnira u Japanu.

Posle samo deset sekundi igre, basketaši Zemuna stigli su do drugog faula, ali i do vođstva, pošto je Vuković bio precizan. Posle nekoliko neuspešnih napada, usledila je serija Novosađana, koji su poenima Savića, Ivoševa i Majstorovića stigli do 7:1. Nisu se predavali Zemunci, Dragović i Dugošija smanjili su zaostatak na 7:4, da bi sredinom meča ponovo Dugošija bio precizan i doneo izjednačenje. Velika borba vodila se do samog kraja meča, Vuković je poenima sa linije penala doneo Zemunu novo vođstvo na meču, a posle sjajnog pasa Dragovića ponovo je preciza bio Dugošija. Potpuno izjednačenu igru videli smo do isteka desetog minuta. Naši basketaši u potpunosti su uopravdali epitet jednih od najboljih na svetu, a srpski derbi ispunio je sva očekivanja. Posle deset minuta igre, rezultat je bio nerešen 17:17, te smo gledali i produžetak. Do prvog poena stigao je Savić, da bi se kasnije Ivošev sjajno snašao pod košem i poentirao za konačnih 19:17 i prvu pobedu u Japanu.

Najefikasniji u redovima Zemuna bili su Marko Dugošija i Nikola Vuković, sa po šest poena, dok je Bogdan Dragović dodao tri.  Sa druge strane, istakao se Dejan Majstorović, koji je postigao devet poena, Tamaš Ivošev ubacio je osam, a Marko Savić dva poena.

Imali su basketaši Zemuna šansu da se plasiraju u eliminacionu fazu ukoliko trijumfuju protiv Amerikanaca, ali su basketaši Princeton-a ipak došli do rezultatskog preokreta i pobede sa 20:16 u poslednjim sekundama utakmice.

Velika borba vodila se od samog starta, naši basketaši imali su blagu prednost većim delom utakmice, a njenom sredinom Rašić je u svom stilu pogodio sa distance za vođstvo od 7:5. Već u sledećem napadu Vuković se izborio za loptu, dodao je Dragoviću a on doneo novi poen svom timu. Nisu se zaustavljali Zemunci, ponovo je Vuković bio precizan, te su održavali svoju prednost. Ipak, po povratku sa tajm-auta, Maddox je sjajnim zakucavanjem razmrdao svoju ekipu, da bi Hummel poenima sa linije penala doneo i rezultatsko izjednačenje. U poslednji minut utakmice, ekipa iz Zemuna ušla je sa jednim poenom prednosti (16:15), ali se Maddox snašao pod košem i doneo novo izjednačenje. Uz četiri slobodna bacanja u poslednjim sekundama meča, Princeton je uspeo da stigne do pobede od 20:16 i plasmana u četvrtinu finala.

Na ovom meču ponovo se istakao Nikola Vuković sa šest poena, kao i Bogdan Dragović, dok je Lazar Rašić dodao tri, a Marko Dugošija jedan poen.

U četvrtfinalu Amerikanci će se sastati sa drugoplasirnaom ekipom Grupe D.