Novom Sadu pripao srpski derbi, nastavljaju borbu za odbranu titule svetskog šampiona

0

Basketaši Novog Sada ostali su u trci za novu titulu svetskog šampiona, pošto su na finalnom turniru u Japanu ostvarili pobedu i poraz u Grupi B. Uz polovičan učinak Novosađani su ostvarili plasman u četvrtfinale, gde ih čeka prvoplasirana ekipa Grupe D.

Na samom startu turnira videli smo veliko iznenađenje, pošto je aktuelni svetski šampion poražen od Prinstona sa ubedljivih 19:10. Amerikanci su sjajno otvorili utakmicu i poveli sa 5:0 posle nešto više od minuta igre. Njihovu seriju prekinuo je Bulut poenom pod košem, ali Novosađani nisu uspevali da ozbiljnije ugroze prednost svojih protivnika. Nije funckionisao napad srpskih basketaša, a nisu imali ni rešenja u odbrani. Pokušavali su šutevima sa distance da stignu rezultatski zaostatak, ali ni Savić ni Majstorović nisu bili mirne ruke, te je na kraju rezulat bio 19:10 u korist Prinstona.

Najefikasniji u ovom meču bio je Dušan Domović Bulut, koji je postigao četiri poena, dok su Dejan Majstorović, Marko Savić i Tamaš Ivošev upisali po dva poena.

Drugi duel Grupe A doneo nam je srpski derbi i reprizu finala iz 2017. godine. Posle velike borbe i produžetka, Novi Sad je uspeo da savlada Zemun sa 19:17 i zadrži mogućnost za plasman u četvrtfinale turnira u Japanu.

Posle samo deset sekundi igre, basketaši Zemuna stigli su do drugog faula, ali i do vođstva, pošto je Vuković bio precizan. Posle nekoliko neuspešnih napada, usledila je serija Novosađana, koji su poenima Savića, Ivoševa i Majstorovića stigli do 7:1. Nisu se predavali Zemunci, Dragović i Dugošija smanjili su zaostatak na 7:4, da bi sredinom meča ponovo Dugošija bio precizan i doneo izjednačenje. Velika borba vodila se do samog kraja meča, Vuković je poenima sa linije penala doneo Zemunu novo vođstvo na meču, a posle sjajnog pasa Dragovića ponovo je preciza bio Dugošija. Potpuno izjednačenu igru videli smo do isteka desetog minuta. Naši basketaši u potpunosti su uopravdali epitet jednih od najboljih na svetu, a srpski derbi ispunio je sva očekivanja. Posle deset minuta igre, rezultat je bio nerešen 17:17, te smo gledali i produžetak. Do prvog poena stigao je Savić, da bi se kasnije Ivošev sjajno snašao pod košem i poentirao za konačnih 19:17 i prvu pobedu u Japanu.

Najefikasniji u redovima aktuelnog svetskog šampiona bio je Dejan Majstorović, koji je postigao devet poena, Tamaš Ivošev ubacio je osam, a Marko Savić dva poena. Sa druge strane, istakli su se Marko Dugošija i Nikola Vuković, sa po šest poena, dok je Bogdan Dragović dodao tri.

Uz Novi Sad, još jedna ekipa iz Srbije ostvarila je plasman u eliminacionu fazu. Liman i Novi Sad igraće svoje četvrtfinalne duele u nedelju.