WT Jeddah: Liman preko Pirana do finala

0

Basketaši Limana igraće za titulu mastersa u Saudijskoj Arabiji. Tim iz Novog Sada je u polufinalu bio bolji od slovenskog Pirana rezultatom 21:15, pa će se za poslednju masters titulu u sezoni boriti sa ekipom letonske Rige.

Dobrim procentom šuta sa distance Limanci su startovali u polufinalu. Uzvratila je i ekipa Pirana na identičan način, ali je Liman onda prepoznatljivom igrom u reketu čuvao prednost. Anulirao je Piran zaostatak sa distance, ali je novosadski tim prodorima i poenima sa penala uspeo da se odlepi na +4. Sredinom duela, Kojić i Kovačević su vezali dva pogotka van linije 6.75, pa je Liman uspeo da prelomi polufinalni meč. Na pet minuta do kraja, Kovačević je još jednom dvojkom doneo Limanu 19:8. U narednom minut, Piran je ublažio poraz, a za pobedu je pogodio Kojić sa penala, 21:15.

Liman: Aleksandar Ratkov, Stefan Kojić, Mihailo Vasić, Maksim Kovačević