Jeju challenger: Piran zaustavio Avai u četvrtfinalu

0

Basketaši tima Vrbas Avai na poslednjem challenger turniru u sezoni, poraženi su u četvrtfinalu. Ekipa slovenačkog Pirana bila je konkretniji protivnik od start te su trijumfovali rezultatom 19:14.

Uvodne minute obeležili su poeni Pirana, dok je Avai tek nakon serije od 3:0, došao do prvog pogotka, preko Stojačića. Pogotkom sa distance, Slovenci su uvećali prednost, a zatim i kažnjavali svaku grešku protivnika te su nakon tri minuta igre vodili sa 9:1. Popović nakon prodora i Stojačić dvojkom, sredinom duela su doveli srpsku ekipu na pet poena zaostatka. Usledio je period praznih minuta i grešaka na obe strane, dok su u finišu, zbog velikog broja prekršaja ekipe Avai, basketaši Pirana sve češće bili na liniji za slobodna bacanja. U poslednjem minutu, Popović i Branković su ublažili poraz, dok je 14. poen za Avai postigao Ostojić, te je krajnji rezultat bio 19:14 u korist ekipe Piran.

Avai: Ivan Popović, Strahinja Stojačić, Goran Ostojić, Marko Branković