Jeju challenger: Mongolci u poslednjim sekundama izbacili Zemun

0

Basketaši Zemuna učešće na poslednjem challenegru u sezoni, završili su u četvrtfinalu. Bolji od njih u Južnoj Koreji bili su basketaši mongolskog Ulaanbaatara, koji su do trijumfa došli u poslednjim sekundama okršaja, rezultatom 17:16.

Uigranim akcijama Zemun je napadao čvrstu odbranu Ulaanbaatara, te nakon nešto više od dva minuta vodio sa tri poena prednosti. Razliku je sa distance uvećao Dugošija, 7:2, dok je tim iz Mongolije šansu tražio u reketu, koja je protiv razigranih Zemunaca, bila minimalna. Pogotkom van linije 6.75, basketaši Ulaanbaatara su prišli na -3, ali su sredinom duela, Dragović prodorima i Vuković dobrom igrom pod košem, čuvali sigurnu razliku. Na tri minuta do kraja, Ulaanbaatar je bio u prilici da ugrozi trijumf Zemuna, ali je usledila dvojka Dragovića za 13:7. Međutim, uporni basketaši iz Mongolije su uzvratili na isti način, te su ubrzo prišli i na dva poena zaostatka. Usledio je neizvestan finiš, igrali su poen za poenom, a snalažljivom igrom u odbrani Mongolci su stigli do izjednačenja, a pogotkom nakon prodora u poslednjim sekundama i do pobede rezultatom 17:16.

Zemun: Bogdan Dragović, Nikola Vuković, Lazar Rašić, Marko Dugošija