Sukhbaatar challenger: Liman zaustavljen u finalu

0

Basketaši Limana poraženi su u finalu challengera u Mongoliji. Bolji od srpske ekipe bili su odlični litvanski šuteri tima Šakiai koji su trijumfovali rezultatom 22:12. Liman je uprkos porazu, obezbedio slot za masters u Saudijskoj Arabiji, a novosadska ekipa je i na ovom turniru igrala bez izmene, u sastavu Ratkov, Vasić, Kovačević.

Izjednačene uvodne minute, na strani Šakiaia okrenuli su odlični litvanski šuteri. Liman je u prva tri minuta bio bez pogotka sa distance, dok su Litvanci do dvocifrene prednosti stigli i zahvaljujući ofanzivnim skokovima. Liman je sredinom duela, preko Ratkova sa penala, prišao na -7, a dvojkom Vasića i uneo neizvesnost u drugoj polovini duela. Ipak, Šakiai nije dozvolio protivniku da se razigra, pa su novom dvojkom vodili sa 19:11. Na kraju, Litvanci su košem sa distance došli do titule konačnim rezultatom 22:12.

Liman: Aleksandar Ratkov, Mihailo Vasić, Maksim Kovačević