Sukhbaatar challenger: Basketaši Limana igraju za titulu

0
Aleksandar Ratkov foto: FIBA3x3

Basketaši Limana obezbedili su slot za Jeddah masters plasmanom u finale challengera u Mongoliji. Liman je u polufinalu, čvrstom odbranom zaustavio šutere Ventspilsa, dok su odličnom igrom u reketu došli do trijumfa rezultatom 21:13. U finalu ih očekuje duel sa litvanskim timom Šakiai.

Na dobru šutersku ekipu, Liman je od starta odgovorio akcijama u reketu i poentiranjem ispod koša. Razliku je na strani Limana uvećao Ratkov sa distance, pa je nakon dva i po minuta rezultat bio 7:3. I u nastavku, preko Ratkova, novosadski tim je serijom poena, došao do 11:3, dok su basketaši letonske ekipe tek sredinom duela došli do novog koša. Sa penala, Ventspils je prišao na -5, ali je na isti način uzvratio Vasić, pa je Liman bio blizu finala. Kovačević je u finišu vezao tri poena, a pogotkom sa distance, Ratkov je postavio konačnih 21:13.

Liman: Aleksandar Ratkov, Mihailo Vasić, Maksim Kovačević