WT Montreal: Novi Sad ubedljiv protiv Harlema za polufinale

0

Basketaši Novog Sada plasirali su se u polufinale prvog mastersa u Montrealu, pošto su u četvfinalnoj utakmici bili bolji od njujorškog Harlema sa 21:15.

U polufinalu svetskog šampiona očekuje duel protiv boljeg iz utakmice između Zemuna i Šakiaia.

Poveli su Amerikanci na samom startu meča, ali je ekipa Novog Sada vrlo brzo uzvratila preko Buluta, koji je bio precizan na liniji penala. Za nepuna dva minuta basketaši Harlema stigli su do četvrtog faula, dok su Novosađani bili vrlo disciplinovani u odbrani. Na dvojku Majstorovića uzvratili su Amerikanci na isti način, a onda stigli i do nove prednosti od 7:5. Ne za dugo, pošto je sjajan pod košem bio Bulut, koji je doneo novo izjednačenje.

Velika borba vodila se na terenu, sredinom meča oba tima bila su u problemu sa faulovima, a upravo sa linije penala Harlem je stigao do prednosti od dva poena. Smenjivala se prednost na obe strane, međutim nijedna ekipa nije uspevala da se “odlepi” na više od dva jednog ili dva poena. Uz mini seriju poena u poslednjim minutima, srpska ekipa uspela je da stigne do 18:15, a potom i 19:15. Uspostavili su Novosađani kontrolu nad mečom u samoj završnici, te uz novi poen Buluta sa linije penala stigli i do pobede sa konačnih 21:15.

Najefikasniji u današnjem prvom četvrtfinalu bio je Dušan Domović Bulut, koji je ubacio 12 poena, Dejan Majstorović dodao je pet, Tamaš Ivošev dva, kao i Marko Savić.