EP2019: Srbija ponovo na krovu Evrope, Majstorović MVP!

0

Evropska titula je odbranjena! Reprezentacija Srbije je drugi put postala šampion kontinenta, pošto je na prvenstvu koje je održano u Debrecinu, u velikom finalu pobedila Francusku sa 21:18.

Na taj način Srbija je i postavila novi rekord. Nijedna selekcija do sada nije uspela da odbrani titulu šampiona, samo našim momcima je to pošlo za rukom. Uz to, osim titule šampiona, Dejanu Majstoroviću pripala je i MVP titula, te je potvđena dominacija na ovom prvenstvu.

Tamo gde je stao Mijatović u polufinalu, nastavio je u finalnoj utakmici. Upravo njegovim poenima Srbija je stigla do vođstva na samom startu meča, a posle sjajne odbrane Bulut je povećao na 5:0. Uz timsku igru i sjajnu saradnju, naši basketaši brzo su došli i do prednosti od 8:2, kada je Savić sjajno asistirao Majstoroviću,a potom i sam poentirao posle Bulutovog promašaja i ofanzivnog skoka. Uspeli su Francuzi da se rezultatski vrate u igru posle dve pogođene dvojke, te su prišli na samo tri poena.
Njihov nalet prekinuo je Bulut pogotkom sa distance, ali Mijatović nije iskoristio dve prilike pod košem da uveća prednost srpskog tima. U narednim minutima popravio je Mijatović igru pod košem, Bulut ga je sjajno pronalazio, a on pogađao.

Samo tri minuta pre kraja utakmice prišli su Francuzi na samo poen razlike (13:14), da bi usledio tajm-aut. Po povratku na teren, Majstorović je pogodio sa linije 6,75 ali su Francuzi uz poen pod košem i dvojku stigli i do rezultatskog izjednačenja 16:16. Vrlo uzbudljiva i neizvesna završnica, kako i dolikuje samom finalu. Nije pogađao Majstorović u polufinalu, ali je njegov šut proradio u ključnim momentima finalnog meča. Još jedan poen je dodao nakon prodora i to je bilo 19:16 za srpski tim minut i po pre kraja utakmice.

U poslednjem minutu Gentile je napravio faul nad Bulutom, a on bio nepogrešiv na liniji penala za konačnih 21:18 i novu titulu prvaka Evrope!

Najefikasniji u srpskom timu bio je Dejan Majstorović, kojio je upisao devet poena i poneo titulu MVP, Danilo Mijatović i Dušan Bulut upisali su po pet poena, dok je Marko Savić dodao dva.