Belgrade challenger Grupa C: Trojka Rašića protiv Amsterdama dovoljna za plasman Zemuna u četvrtfinale

0

Basketaši Zemuna i Lozane plasirali su se u četvrtinu finala čelendžera u Beogradu, dok je, na iznenađenje, ekipa Amsterdama završila učešće već u grupnoj fazi.

U prvoj utakmici Grupe C sastali su se domaći basketaši Zemuna i Amsterdama, a posle velike neizvesnosti i produžetka slavili su Zemunci sa 16:14. Junak meča bio je Lazar Rašić, koji je već u prvom napadu u produžetku pogodio sa distance za pobedu.

Potpuno izjednačena igra viđena je u prva dva minuta utakmice, a seriju promašaja obe ekipe prekinuo je Roije, koji je pogodio sa distance za 4:2. Odlično se Vuković snašao pod košem za novi poen Zemuna, ali je Jobse bio precizan na liniji 6,75 i doneo prednost Amsterdamu od 7:4. Četiri vezana napada imali su gosti iz Holandije, tri puta su bili neprecizni sa distance, da bi Jobse pogodio za 9:6. Čvrstu odbranu prikazale su obe ekipe, nisu dozvoljavale lake poene, a samo tri minuta pre kraja Jobse se našao na liniji penala i bio polovičnog uspeha. Ostajali su Zemunci u igri, nakon poena pod košem, Vuković je zabeležio sjajnu blokadu, da bi Bošković polaganjem smanjio na 9:10. Mnogobrojnu publiku na tribinima ispred “Štark” arene razbudio je Rašić pogotkom sa distance za prednost Zemuna, a pravo oduševljenje usledilo je nakon dvojke Nikolića za 14:11. Posle tajm-auta smanjili su Holanđani na samo poen zaostatka, te smo ušli u vrlo neizvesnu završnicu. Odličnom igrom pod košem, basketaši Amsterdama uspevali su da kupe svoje promašaje i počinju nove napade. Samo 15 sekundi pre kraja rezultat je bio nerešen 14:14 te smo gledali produžetak. Već u prvim sekundama rešeno je pitanje pobednika, a heroj je bio Lazar Rašić, koji je pogodio sa linije 6,75 za konačnih 16:14.

U drugom meču Lozana je slavila protiv naš ekipe sa 20:16. Brzo je na startu Lozana došla do 4:2, zatim i 6:3. U nastavku su Zemunci odgovorili preko Vukovića, ali i čvrstom odbranom došli do -2. Grešili su u napadu basketaši obe ekipe, ali je Zemun preko Nikolića stekao prednost, 10:8. Lozana je solo akcijama, došla do novog preokreta, 12:10, a ovog puta za Zemunce je pogadjao Bošković, pa je srpska ekipa uzvratila za vodjstvo 14:12. Na dva minuta do kraja, aktuelno je bilo novo izjednaćenje, a sa distance, Švajcarci su stekli +3, uzvratio je Vuković, ali je zatim Lozana u poslednjim sekundama postavili konačnih, 20:16.

U trećem meču Grupe C švajcarska ekipa pobedila je Amsterdam sa 17:14. U prvom delu okršaja, Lozana je stekla tri poena prednosti i bila veoma blizu do plasmana u četvrtfinala sa prvog mesta u grupi. Ipak, kako je meč odmicao, Amsterdam je uhvatio rezultatski priključak, pa je uspedio neizvestan finiš. Rasplet grupe zavisio je od konačnog rezultata, a u poslednjem minutu, egal je bio na snazi do poslednjeg trenutka, kada je dvojkom (4) Lozana trijumfovala rezultatom 17:14 i pored plasmana sa prvog mesta olakšala i prolaz Zemuna u eliminacionu fazu.

U četvrtfinalu, koje je na programu u nedelju, sastaće se dve srpske ekipe – Zemun i Olimp, dok će Lozana na megdan Novom Sadu.