SP2019: Srbija prvi put bez medalje, Poljaci bolji za bronzu

0

Basketaši Srbije zauzeli su četvrto mesto na Svetskom prvenstvu u Amsterdamu, pošto su u borbi za bronzu izgubili od selekcije Poljske sa 15:18. Posle šest održanih svetskih šampionata, ovo je prvi put da je selekcija Srbije ostala bez odličja.

Četvorostruki svetski šampion nije uspeo da opravda ulogu favorita i popne se na postolje. Obe ekipe loše su otvorile utakmicu, pa se na prve poene čekalo mimut i po. Seriju promašaja prekinuo je Majstorović pogotkom sa linije penala, a posle dva promašena slobodna bacanja Savića i Vasića, Poljaci su trojkom stigli do prednosti (4:3). Već posle četiri minuta igre basketaši Poljske ušli su u problem sa faulovima, što je kaznio Vasić sa dva vezana bacanja.

Na tri vezana poena Hiksa uzvratio je Bulut pogotkom sa distance za novo izjednačenje. Ipak, u nastavku su Poljaci ponovo došli do prednosti, da bi se ušlo u vrlo neizvesnu završnicu. Na liniji penala našao se Savić, bio je precizan oba puta i doneo minimalnu prednost Srbiji 15:14. Već u sledećem napadu Poljaka, upravo je Saviću sviran faul, a pogodak je priznat, da bi poljski basketaši pobedu overili sa linije penala.

U timu Srbije najefikasniji je bio Dušan Domović Bulut, sa pet postignutih poena, Dejan Majstorović ubacio je četiri, a Mihailo Vasić i Marko Savić po tri poena.

U finalnom meču sastaće se basketaši Letonije i Sjedinjenih američkih država.